Історії успіху

«Вплив бібліотеки на життя людей/родин»



Львівська МЦБС для дорослих,
бібліотека-філія № 6 ім. Олега Ольжича
Ніна Зубко (1988р.н.) приїхала до Львова з  м. Єнакієво Донецької області. Вона не мала місця проживання та роботи. Бібліотекарі допомогли п. Ніні написати резюме для пошуку роботи  та розмістити його на сайтах  з працевлаштування. В результаті жінка отримала роботу.

Молода сім’я військовослужбовця Гальчинського Сергія з с. Ароматного (Крим) почала відвідувати бібліотеку однією з перших. Бібліотекарі  надали  їм  консультацію стосовно оформлення дитини в дитячий садок та взяття на облік в медичний заклад.

Львівська МЦБС для дітей, 
бібліотека-філія №13
Шестеро сімей, які переїхали з Донецької та Луганської областей записали дітей шкільного віку у бібліотеку  та активно  її  відвідують. Бібліотекарі постійно інформують  їх про заходи, що відбуваються в бібліотеці. Двоє дітей на запрошення  бібліотекарів  побували на екскурсії в Палаці мистецтв на мультимедійному  ігровому  майданчику  для дітей від Арт-центру WRO (Вроцлав), яку бібліотека організувала для користувачів.

Новороздільська МЦБС
Дитяча письменниця Наталя Співак, що переїхала  із зони АТО та оселилася у Новому  Роздолі  стала членом  літературного клубу  «Барви» при бібліотеці –філії №1, де має можливість презентувати свої нові твори.

Стрийська МЦБС
У Центральну дитячу бібліотеку ім.  В.Стефаника звернулась Тіщенко Оксана  та її дочка  Таміла,  учениця  4 класу, які переїхали з  м.Маріуполя. Бібліотекар допоміг  їм  створити електронний щоденник. Під час індивідуальних бесід з дитиною в бібліотеці виявилось, що дівчинка захоплюється грою в шахи.  Оскільки  в Стрию діє Клуб любителів шахів, то бібліотечний працівник  допомогла зв’язатися зі Стрийським шаховим Клубом «Дебют» і  дитина продовжила безкоштовне  заняття улюбленою справою. 

Трускавецька МЦБС
Бібліотека для дітей організовувала  літературно-музичне свято «Через доли, з краю в край ходить в гості  Миколай», під час яких діти-переселенці виступали не тільки глядачами, але й були учасниками дійств.

Бродівська РЦБС
Постійними користувачами бібліотеки стала п. Ірина з донькою Анастасією. Саме завдяки бібліотеці п. Ірина вирішила особисті соціальні проблеми: оформила документи на соціальну допомогу, знайшла житло в межах міста та отримала можливість підтримувати  зв’язок  з родиною за допомогою програми  Skype.  А під час святкування свята Миколая в бібліотеці було ініційовано збір подарунків для дітей ВПО. Першою бібліотечний Миколай потішив Настю.

Буська РЦБС
Бібліотекарі РДБ допомогли сім’ї, яка приїхала зі Стаханова, знайти житло у Буську.

Жидачівська РЦБС
У Центральну бібліотеку записалась  Стефанія  Павлів  з Луганщини,  що замешкала в с.Рогізно. Вона  взяла участь у вернісажі до дня міста  Жидачева,який відбувся з ініціативи центральної  районної  бібліотеки  і оформила виставку творчих робіт, зроблених своїми руками (віночки, браслети тощо).

Жовківська РЦБС
Центральна дитяча бібліотека провела на території оздоровчого  табору«Росинка» культурно-просвітницькі заходи:  конкурси, вікторини та анкетування,  присвячені 200-річчю від дня народження Т.Г.Шевченка  Діти, переселені зі сходу, брали активну участь у цих заходах. 

Золочівська РЦБС
Районна бібліотека для дітей  у ЗОШ №  3 м. Золочева  провела годину-реквієм  "Чорна сповідь моєї Вкраїни"  з учнями 5-6 кл. У заході взяла  участь Вовк Ангеліна (переселена з м.Донецька), яка пробує  писати вірші та зачитала один з них. Дівчинка  стала активним учасником засідань любительського об’єднання «Літературна кав’ярня»,  що діє  на базі ЦРБ, де часто декламує власні поезії. 

У передсвяткові дні  Різдва Христового в читальному залі центральної районної бібліотеки ім. І.Франка  відбувся літературно-музичний вернісаж «Музичні візерунки до Різдва». До участі в заході були запрошені переселенці Соколова Н.А. (м. Красний Луч), Палій І.О (м. Севастополь). 

Кам'янка-Бузька РЦБС
19-річний юнак  отримав роботу в  смт. Добротвір.  В цьому йому допомогла місцева бібліотека-філія. 

Мостиська РЦБС
Користувачем бібліотеки  с. Шегині  став  учень першого класу Таранов Михайло (переселенець з Донецької області, с. Зугрес). Найбільше його цікавлять книги про літаки та машини. Михайлик взяв прочитати книжку «Дітям про літаки» А. Козицького, після чого навчився самостійно робити такі літачки і приносив їх у школу та бібліотеку.

Пустомитівська РЦБС
У  бібліотеці-філії с. Горбачі діти  зі Сходу  взяли участь у годині спілкування «Ми за мир  –  за нашу рідну Україну»: читали вірші, малювали малюнки. У бібліотеці-філії с. Звенигород була проведена година адаптації «Ми єдина родина», а в бібліотеці-філії с. Лісневичі  діти  взяли участь у майстер – класі з виготовлення сніжинок.

Сколівська РЦБС
Сколівська ЦРБ  провела презентацію книги «Мадагаскарець», автором якої є кримчани Володимир та Оксана Чинчикеєви.

Бібліотекарі допомогли знайти помешкання  для родини Оксани Овсюк і Руслана Гордєєва з Криму.

Для родини Коваленко Надії з Луганська бібліотекарі допомогли знайти приміщення для організації фітнес-клубу, таким чином працевлаштували сім’ю, а також організували рекламу цього фітнес-центру.

Сокальська РЦБС
Бібліотека-філія  с. Варяж допомогла влаштувати дітей, переселенців  з Луганської області, у школу.

Бібліотека-філія  с. Стремінь допомогла переселенцям із Луганської області знайти житло на території села і посприяла поселенню, облаштуванню житла.

Старосамбірська РЦБС
В районній бібліотеці для дітей з учнями 5 класу Старосамбірської ЗСШ №2 відбувся урок доброти «Хай добром зігріте серце, вік не прохолоне». В заході приймали активну участь діти з внутрішньо переселених родини із Криму. Учні зачитали вірші,  присвячені цій темі, взяли участь у літературній грі та вікторині. 

Турківська РЦБС
До ЦРБ записалася  п. Світлана з Донецька. За допомогою  skype-зв'язку самотня жінка  знайшла відраду у спілкуванні  зі  своєю рідною тіткою, яка сьогодні проживає в Італії.  Також вона стала  учасницею гуртка "Вишивальниці", який діє при ЦРБ.  П.Світлана із задоволенням проводить  у ньому  свій вільний час, отримала навички вишивання бісером та навчилась робити мережку.

У  ЦРБ  під час проведення масового заходу,  познайомились два переселенці, які під час спілкування виявились земляками, обоє з Донеччини, з  одного  Артемівського  району.  В результаті чужі люди стали  рідними. Скориставшись Інтернет–послугами бібліотеки, вони дізналися, що неподалік нашого містечка діє  храм Собору галицьких святих  - першого храму Свято  -  Онуфріївського монастиря, що у селі Межигір’ї Турківського району. Ставши паломниками монастиря,  вони поміняли на деякий час місце проживання, бо настоятель отець Севастян крім проживання, запропонував їм ще й роботу, ремонт келій святині. Тепер вони постійні користувачі бібліотеки, тісно підтримують зв'язок один з одним.
Бібліотекарі  всіляко  намагаються підтримати родини вимушених переселенців, організовуючи їм екскурсії та подорожі визначними місцями Турківщини.

В бібліотеці-філії смт. Бориня  переселенці відвідують безкоштовні заняття з  основ комп’ютерної грамотності, проходять  on-line-курси з англійської мови, беруть участь в організації дозвілля.

Немає коментарів:

Дописати коментар