понеділок, 21 вересня 2015 р.

Бізнес-гранти та тренінгові програми для переселенців

Пропонуємо до Вашої уваги перелік актуальних можливостей для тих, хто шукає підтримки для реалізації своїх ідей – відкриття власної справи. Міжнародні організації, що підтримують Україну у цей нелегкий час, надають гранти та тренінгові навчання для тих, хто в перспективі хоче започаткувати власну справу або, вже маючи свою справу,  хочуть підвищити свої знання задля подальшого розвитку бізнесу.

Зверніть увагу, що в багатьох конкурсах можуть взяти участь як внутрішньо переміщені особи (ВПО), так і місцеве населення.

І. Гранти для започаткування та/або відновлення підприємницької діяльності від ООН

До 25 вересня внутрішньо переміщені особи, які проживають в Дніпропетровській, Запорізькій, Київській, Одеській, Полтавській, Харківській, Луганській та Донецькій областях, а також місцеве населення Донецької та Луганської областей (з підконтрольних Уряду України територій) можуть взяти участь у конкурсі на здобуття малих грантів для започаткування та/або відновлення підприємницької діяльності.
Кошти гранту можуть бути використані, зокрема, на такі види діяльності в межах реалізації бізнес-планів:
  • купівля обладнання для виробництва товарів;
  • забезпечення інструментами для надання послуг;
  • збільшення штату персоналу або розширення бізнесу;
  • оренду приміщень для виробництва товарів та надання послуг;
  • забезпечення ресурсами для виробництва товарів та надання послуг;
  • купівлю франшизи за договором комерційної концесії (франчайзингу) з відповідним обладнанням;
  • придбання ліцензій та дозволів у разі, якщо цього потребує окремий вид підприємницької діяльності.
Цей перелік не є вичерпним.
Максимальний розмір гранту на реалізацію одного бізнес – проекту становить -
-          до 225 000 грн. зможуть отримати особи, які в рамках запропонованого бізнес-плану планують створити не менше 4-х робочих місць;
-          до 150 000 грн. зможуть отримати ті, хто створюватиме не менше 3-х робочих місць;
-          до 100 000 грн. буде максимальною сумою для підприємців, що запропонують бізнес-план, в рамках якого створюватиметься 2 робочих місця;  
-          до 75 000 грн. буде виділено для підприємців, що створюватимуть 1 робоче місце (під одним робочим місцем розуміється у даному випадку власне сам підприємець).       
Підприємці, які отримають грант, мають зробити власний внесок у реалізацію проекту (в грошовій чи іншій формі, наприклад, працею, наданням обладнання, приміщення тощо) у розмірі не менше 25%  вартості проекту.
Кінцевий термін подання заявки – 25 вересня.
Деталі за посиланням http://www.ccc-tck.org.ua/active/7/

ІІ. Тренінгові навчання, консультації та грантова підтримка

Внутрішньо переміщені особи, а також місцеві мешканці з віком 18 – 53 (жінки) та 18 – 58 (чоловіки), що офіційно зареєстровані в Київській, Вінницької, Житомирської, Одеської, Львівській, Херсонської, Хмельницькій, Черкаської області  можуть пройти тренінгові навчання за вибраною темою, отримати консультації із  написання бізнес-планів, а також грантову підтримку.
Програма реалізується регіональними партнерами Міжнародна Організація з Міграції (МОМ) за фінансової підтримки Уряду Об’єднаного Королівства Великої Британії та Північної Ірландії в особі Міністерства закордонних справ і у справах Співдружності Націй (FCO). Програма проходить в декілька етапів.

ЕТАП І. Дводенний Тренінг
Професійне орієнтуванняСамозайнятістьМікропідприємництво
План тренінгу:
  • Місцевий ринок праці.
  • Професії, що користуються попитом.
  • Як взаємодіяти з державними центрами зайнятості.
  • Співбесіда та підготовка резюме.
  • Основні інтернет-ресурси з пошуку вакансій.
План тренінгу:
  • Аналіз ринку, основи маркетингу.
  • Започаткування підприємництва: ресурси, мотивація, ідеї.
  • Юридичні аспекти приватного підприємництва.
  • Планування фінансів.
  • Як підготувати бізнес план.
  • Основи бухгалтерського обліку та податкової звітності.
План тренінгу:
  • Аналіз ринку, основи маркетингу.
  • Юридичні аспекти приватного підприємництва.
  • Планування фінансів.
  • Як підготувати бізнес план.
  • Нюанси бухгалтерського обліку та податкової звітності.
Формується 2 групи * 25 осіб = 50 учасників (з них 40 осіб – ВПО, 10 осіб –місцеві мешканці)Формується 20 груп * 25 осіб = 500 учасників (з них 400 осіб – ВПО, 100 осіб – місцеві мешканці)Формується 12 груп * 25 осіб = 300 учасників (з них 240 осіб – ВПО, 60 осіб – місцеві мешканці)

ЕТАП ІІ.  Приватні Консультації
Для кожного учасника проекту буде надано експерта для допомоги у формуванні бізнес-плану (групи «Самозайнятість» та «Мікропідприємництво») або заявки на курси перекваліфікації (група «Професійне орієнтування»).

ЕТАП ІІІ. Захист Бізнес-Планів або Заявок
Коротка презентація бізнес-плану чи заявки на перекваліфікацію перед комісією МОМ, в результаті якої буде прийняте рішення про виділення гранту.

ЕТАП ІV. Виділення Грантів
Для учасників проекту кожної з груп, які успішно захистять свої бізнес-плані, буде виділено грант для закупівлі обладнання (групи «Самозайнятість» та «Мікропідприємництво») або проходження курсів перекваліфікації (група «Професійне орієнтування»).
Група «ПРОФЕСІЙНЕ ОРІЄНТУВАННЯ»Група«САМОЗАЙНЯТІСТЬ»Група«МІКРОПІДПРИЄМНИЦТВО»
Розмір гранту: $500Розмір гранту: $900Розмір гранту: $2500
Призначення:для навчання на професійних курсах (до вибору)Призначення:обладнання, інструменти, професійна техніка, меблі тощоПризначення:обладнання, інструменти, професійна техніка, меблі тощо

ЯК ДОЛУЧИТИСЬ ДО ПРОЕКТУ
  1. Подати коротку заявку на співбесіду координатору громадської організації у відповідній області.
  2. Завітати до офісу громадської організації для короткої бесіди та заповнення анкети учасника.
  3. Надати копії:
  • довідки ВПО (лише для переселенців);
  • усіх сторінок паспорту та ідентифікаційного коду.
Детальніше для мешканців Київської області дивіться тут.
Детальніше для мешканців Львівської області дивіться тут.
Контакти  для мешканців Вінницької області: Юлія Рудюк 063-774-23-54; 097-159-58-32.juliya.rudiuk@gmail.com
Контакти  для мешканців Житомирської області: mom.zt2015@gmail.com
Контакти  для мешканців Одеської області: Юлія Тимчик 050-542-11-93, jtymchyk@gmail.com
Контакти  для мешканців Хмельницької області: 067-303-20-22; genderrada@mail.ru
Контакти  для мешканців Черкаської області: 047-237-00-75.
Контакти  для мешканців Херсонської області: 050-707-46-84; 095-416-44-77.

ІІІ. Можливість отримання бізнес-грантів

Внутрішньо переміщені особи, які зараз мешкають у Харківській, Полтавській, Запорізькій, Дніпропетровській, Донецькій та Луганській областях до 28 вересня 2015 можуть подати заявку на отримання бізнес-грантів від 15 до 50 тисяч гривень.
Гранти надаються Catholic Relief Services та Карітас України в рамках нового етапу проекту “Підтримка підприємництва”. За більш детальною інформацією звертайтесь до місцевих осередків Карітасу України.

IV. Тренінги від ПРООН

Внутрішньо переміщені особи Київської, Одеської, Харківської, Запорізької, Дніпропетровської, Полтавської та підконтрольних уряду України територіях Донецької та Луганської областей, а такожмісцеві Донецької та Луганської областей можуть взяти участь у 5-денних тренінгах для підвищення рівня практичної освіти в сфері підприємництва.
Які переваги дає Програма?
  • Кожен дізнається, як відкрити власну справу та її розвинути.
  • Учасники зможуть підібрати вдалу ідею для підприємництва.
  • Професійні тренери навчать як підготувати бізнес-план для участі в конкурсі Програми малих грантів для підприємців ПРООН (переможці отримають кошти на започаткування, відновлення чи розширення бізнесу на безповоротній основі).
  • Навчальний курс допоможе розібратись в юридичних питаннях та підібрати оптимальну систему оподаткування.
  • Набуті нові знання та відпрацьовані на тренінгу навики допоможуть досягти фінансового успіху.
В рамках навчальної програми заплановано провести по 4 тренінги (тривалістю 5 днів) у кожному з 12 міст 8 областей України (Київ, Полтава, Кременчук, Харків, Сєверодонецьк, Краматорськ, Маріуполь, Запоріжжя, Бердянськ, Дніпропетровськ, Кривий Ріг, Одеса).
Тренінги проводитимуться з вересня по грудень 2015 року.
Реєстрація та детальніша інформація за посиланням  www.vpo-study.org.

1

V. Постійні тренінгові ініціативи для підприємців


Крім міжнародник організацій, що надають гранти для підтримки бізнес-планів ВПО, існує також низка громадських організацій, які періодично проводять тренінгові навчання, що можуть бути цікавими підприємцям.
Так, в Києві періодичні тренінги для внутрішньо переміщених осіб, який займаються бізнесом, або тільки планують відкрити власну справу, проводять наступні організації:

VІ. Поради для тих, хто починає власну справу

Ваша нова справа має бути Вашим захопленням, з перевіреною командою та чітко обраним сегментом ринку (нішою), в якому Ви працюватимете. На які граблі не потрібно наступати при створенні власного стартапу? Пропонуємо до Вашої уваги 18 порад перевірених часом:
1. Один засновник – одна голова добре, а дві краще. Часто не є випадковістю, що стартами, які досягли успіху, мали в команді двоє і більше чоловік.
2. Погане розташування – ви можете будь-що змінити у будинку окрім його розташування. Крім того, якщо початково ваш стартап знаходиться у поганому місці (близькість до постачальників та клієнтів), то ви не зможете ніяк вплинути на це після запуску.
3. Безкрайня ніша – вибравши нечітку нішу вашого бізнесу, ви може загнати себе в кут. Якщо ви боїтеся конкуренції, це не спосіб уникнути її.
4. Вторинна ідея – у Твіттері і так досить сторінок господарів домашніх тварин. Суть у тому що Google завтрашнього дня не буде схожий на Google сьогоднішнього.
5. Упертість – або нездатність адаптуватися вбиває стартапи, які б вижили, якби розробники не були занадто вперті, щоб побачити, що їх користувачі говорили їм.
6. Наймання поганих програмістів – треба вміти відрізняти гарного програміста від поганого. Часто поганий програміст лише думає що він хороший. Також не треба наймати чиїхсь знайомих. Пам’ятайте що дуже гарні програмісти завжди у дефіциті. Таким чином слід утриматись від наймання одинаків. 
7. Вибір неправильної платформи – швидкість з якою ви можете масштабувати ваш стартап, після отримання затримок, буде відражати – чи ваш стартап живе чи він вмирає. На неправильній платформі масштабованість буде вузьким місцем. Користувачі не будуть чекати доки ви вирішите усі проблеми.
8. Зволікання при запуску – перед стартом будь-якого бізнесу, його засновники сумніваються, чи варто його взагалі запускати. І чим довше ви відтягуєте запуск, тим більше сумнівів буде у вас з’являтися. Якщо у вас виникають запитання, то запитайте себе, чому?
9. Запуск занадто рано – запуск тоді коли ви не в змозі витримати зростання клієнтів, чи представити робочий продукт.
10. Відсутність конкретного користувача – десь хтось напевно зацікавлений у вашій продукції, ви просто не знаєте, хто? Звучить так ніби, ці люди не можуть існувати. Перевірте щоб бути впевненим.
11. Отримання занадто малого прибутку – ви отримуєте те, що ви витрачаєте на продукт. При недостатньому фінансуванні ви не можете бути в змозі розвинути ваш продукт для відкриття свого повного потенціалу.

21

12. Завеликі витрати – ви витрачаєте набагато більше ніж вам необхідно і це призводить до того, що у вас зарано закінчуються гроші і це означає кінець для проекту.
13. Отримання занадто великого прибутку – занадто великий прибуток, швидше за все, змусить вас почувати себе переможцем, навіть якщо ви не зробили нічого корисного. Зрештою, це користувачі, а не інвестори, тому ви хочете справити краще враження.
14. Негативна інвестиційна політика – якщо вибір стоїть між задоволенням інвесторів та задоволенням користувачів, завжди слід вибирати користувачів. Якщо користувачі задоволені і готові платити за продукт, а інвестори все одно отримають свої гроші.
15. Принесення у жертву потреби користувачів заради майбутнього прибутку – заробити гроші можна і пізніше, а задовольнити потреби користувачів потрібно як найшвидше.
16. Бажання не забруднити власних рук – ви не можете вирішити усі власні проблеми, не знаючи всіх деталей. Бізнес будується на зв’язках. Йдіть і зустріньтесь з усіма цими людьми.
17. Сварки серед засновників – засновники дуже часто сперечаються. Це дуже амбіційні люди і тому вони завжди знаходяться на межі сварки. Потрібно знаходити компроміси.
18. Зусилля в пів сили  – відсутність рішучості побачити стартап повністю не рідкість. Якщо ви відчуваєте, що у вас є інші варіанти у житті, ніж будувати свій стартап, ви, скоріш за все, подумки будите концентруватися на них.
Пробуйте. Ми віримо, в вас обов’язково все вийде!
Разом – сила!

Немає коментарів:

Дописати коментар