понеділок, 21 травня 2018 р.

В Україні зросла кількість переселенців

У країні станом на 14 травня на облік поставлено 1 504 262 переселенці, або 1 229 160 родин.

В Україні на обліку перебувають понад 1,5 млн переселенців з окупованого Росією Донбасу й анексованого Криму. Про це повідомила прес-служба Міністерства соціальної політики.
Так, станом на 14 травня 2018 року, за даними структурних підрозділів соціального захисту населення обласних та Київської міської державних адміністрацій, на облік поставлено 1 504 262 переселенці, або 1 229 160 родин.

У Мінсоцполітики пояснили, як переселенці зможуть отримати заморожені з 2014 року пенсії

Виплата пенсії переселенцям з Донбасу дійсно буде відновлюватися з моменту написання відповідної заяви. Про це повідомили у прес-службі Мінсоцполітики, коментуючи прийняття постанови №335 "Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 8 червня 2016 р. №365".
"Але заборгованість, те, що людина не отримала, скажімо, за кілька років, буде розбиватися і погашатися частинами. Оскільки там великі суми і одноразово це накладно для бюджету. Зараз порядок погашення такої заборгованості розробляється і буквально в найближчі дні Мінсоцполітики затвердить, як ці суми будуть розбиватися, протягом якого терміну погашатися", - сказали в у відомстві.
Нагадаємо, Кабмін прийняв постанову №335 "Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 8 червня 2016 р. №365" і згідно прийнятим змінам, пенсійні виплати будуть відновлюватися за заявою пенсіонера виключно з місяця звернення, а не з моменту припинення такої виплати.
На думку юриста БФ "Право на захист" Олега Тарасенка, виплати за останні 4 роки будуть заморожені на невизначений строк. Він також підкреслив, що положення нової постанови прямо суперечать статтям 46, 92 Конституції України, а також статті 46 Закону України "Про загальнообов‘язкове державне пенсійне страхування", яка визначає, що пенсії, не отримані з вини органу, що призначає і виплачує пенсію, виплачуються за минулий час без обмеження будь-яким строком.

вівторок, 8 травня 2018 р.

Конкурс на налагодження партнерства між внутрішньо переміщеними особами, бізнесом, громадами та місцевою владою

Фонд Східна Європа та німецька Громадська організація ChildFund Deutschland e.V. оголошують конкурс проектів серед громадських організацій, спрямованих на налагодження партнерства між внутрішньо переміщеними особами, бізнесом, громадами та місцевою владою шляхом реалізації спільних ініціатив, спрямованих на вирішення важливих для громади соціальних, економічних, або ж екологічних проблем.

Мета конкурсу – підвищити спроможність місцевих громад до самоорганізації та діалогу, наприклад, через нові навики чи інструментарій/механізми, задля вирішення конкретних місцевих проблем чи створення конкретного продукту, налагоджуючи співпрацю громади, бізнесу і влади та інтегруючи вразливі верстви населення.

У рамках конкурсу планується надати підтримку чотирьом громадським організаціям. Загальний бюджет конкурсу – 240 000 грн. Середній розмір гранту – 60 000 грн.

До участі в конкурсі запрошуються українські недержавні неприбуткові організації зі статусом юридичної особи з Одеської, Харківської, Донецької та Луганської областей.

Очікується, що проекти передбачатимуть налагодження партнерства одночасно на двох рівнях: 1) внутрішньо переміщені особи – приймаючі громади; 2) громадськість – бізнес – влада. Тобто, безпосередніми учасниками проектів повинні бути усі перелічені групи людей.

понеділок, 7 травня 2018 р.

В Україні перебуває понад 1,5 мільйона облікованих переселенців, – Мінсоцполітики

В Україні на обліку перебувають 1 500 186 переселенців із Донбасу і Криму.

Про це інформує прес-служба Міністерства соціальної політики.

«Станом на 2 травня 2018 року, за даними структурних підрозділів соціального захисту населення обласних та Київської міської державних адміністрацій, взято на облік 1 500 186 переселенців або 1 225 470 сімей з Донбасу і Криму», – йдеться в повідомленні. 

Джерело: https://zik.ua/news/2018/05/03/v_ukraini_perebuvaie_ponad_15_milyona_oblikovanyh_pereselentsiv__1316433

Переселенці можуть оформити субсидію без договору оренди житла

 1 травня в Україні змінилися правила надання субсидій. Нововведення торкнулися, зокрема, умов отримання державної допомоги по оплаті послуг ЖКГ для внутрішньо переміщених осіб і об’єднаних територіальних громад.


Як уточнили в Кабінеті міністрів, вимушені переселенці зможуть оформити субсидію без договору оренди житла.

Для отримання субсидії достатньо подати в управління соціального захисту населення заяву та декларацію, в якій зазначається склад домогосподарства з урахуванням внутрішньо переміщених осіб. Після цього на підставі акта обстеження матеріально-побутових умов буде призначено субсидію. 
Джерело: https://zik.ua/news/2018/05/07/vidteper_pereselentsi_mozhut_oformyty_subsydiyu_bez_dogovoru_orendy_zhytla_1318813