вівторок, 18 жовтня 2016 р.

Семінар з лідерства для внутрішньо переміщених осіб

Українська бібліотечна асоціація оголошує прийом заявок на участь утриденному семінарі з лідерства за проектом «Містки громадської активності», що фінансується Європейським Союзом та впроваджується у партнерстві з ГО «Центр культурного менеджменту» (Львів)Благодійним фондом «Помагаєм» (Дніпро) та Фондом розвитку інформаційного суспільства (Варшава) у 2016-2018 рр.
Учасники семінару з лідерства зможуть:
–   удосконалити власні лідерські та професійні навички, необхідні для усвідомленої участі громадян і громадського лідерства;
–   отримати додаткові інструменти реалізації власних ініціатив у нових громадах;
–   отримати консультативну підтримку власних ідей та ініціатив щодо розвитку бізнесу, соціального лідерства та місцевих громад;
–   вирішувати нагальні проблеми свої особисті та своїх громад;
–   створити онлайн-портфоліо успішних випадків лідерства та самоорганізації.
Цільовою аудиторією семінару є внутрішньо переміщені особи з різних міст і адміністративних центрів Дніпропетровської, Запорізької, Львівської, Харківської областей та контрольованих Україною територій Донецької та Луганської областей, які вже налагодили стосунки з місцевими громадськими організаціями та ініціативними групами і готові активно впроваджувати стратегії змін у нових громадах.
Семінар відбудеться у м.Дніпро з 1 по 3 грудня 2016 року.
Організатори покривають витрати на транспорт, проживання та харчування, пов’язані з участю в семінарі. Бюджетом проекту не передбачена додаткова грошова підтримка учасників.
Робоча мова семінару – українська та російська.
Для участі у семінарі потрібно заповнити аплікаційну форму до 30 жовтня 2016 року.
Умовою та результатом участі у семінарі є подання власного онлайн-портфоліо успішних випадків лідерства та самоорганізації до 1 березня 2017 р.
За консультаціями звертайтеся до Виконавчого офісу Української бібліотечної асоціації: (044) 383-14-32, info@ula.org.ua.
Відібраних учасників буде повідомлено на електронну пошту до 10 листопада 2016 року.
Проект фінансується Європейським Союзом.

понеділок, 3 жовтня 2016 р.

У Львові представники різних конфесій говорили про переселенців

З 28 вересня по 2 жовтня у Львові відбувався 9-тий Екуменічний соціальний тиждень (ЕСТ) «Міграція: виклик для України». Традиційно представники різних конфесій, релігійних організацій, освіти, влади, бізнесу, громадського сектору, ЗМІ та люди доброї волі зібралися, щоб поділитися досвідом та напрацювати способи вирішення соціальних проблем. 
9-ий Всеукраїнський суспільний форум «Екуменічний соціальний тиждень» пропонував до обговорення тему «Міграція: виклик для України». Військові дії на Сході, окупація та анексія Криму спричинили хвилю вимушеної міграції. Відтак, багато українців опинились у кризових умовах: без житла, роботи, місця навчання і т.д.
Важливу роль у наданні підтримки та захисті прав вимушених переселенців відіграють громадські організації, волонтери, благодійні фонди, Церква та державні установи. Тому до участі було запрошено провідних експертів з України і з-за кордону, представників волонтерських рухів, церковних ініціатив, громадських організацій, благодійних фондів, влади та ЗМІ, а також українців, які були змушені покинути свої домівки через військову агресію Росії.
У межах заходу відбувалися однойменна конференція, круглі столи та панельні дискусії, доповіді і майстер-клас для ЗМІ, презентації програм допомоги вимушеним переселенцям та візити в центри, що працюють у цій сфері. А також – пленарне засідання Українського християнського академічного товариства (УХАТ), презентація перекладу книги «Флорентійський Собор», Літургії та концерт духовної музики.
«Вже 9 років у Львові проводимо міжнародний всеукраїнський суспільний форум. Цього року ми обрали нову тему для обговорення – «Міграція: виклик для України», говоритимемо про переселенців. Але хочу, щоб під час форуму ми не лише визначили проблематику, але й сформували візію та напрацювали практичні рекомендації щодо допомоги й реалізації потреб переселенців», - розповіла координатор ЕСТ Ірина Кітура.
Важливою підтемою осіннього форуму стала, власне, інтеграція переселенців. Чимало часу було присвячено і ролі Церков та релігійних громад у роботі з переселенцями, а також подоланні наслідків війни. Організатори наголосили, що поняття «мігранти» включає у себе категорії: внутрішньо переміщені особи (ВПО), вимушені переселенці, іммігранти, емігранти.
Проведення всеукраїнського суспільного форуму відбувається щороку за ініціативи Інституту екуменічних студій УКУ за підтримки Українського католицького університету, Львівської міської ради, Львівської обласної ради та адміністрації, Національного університету «Львівська політехніка».
Із детальною програмою 9-того Екуменічного соціального тижня можна ознайомитися ТУТ


Львів став музою для книги про Донбас

Львів надихнув журналістку з Донецька Світлану Єременко написати книгу про Донбас. Про це вона повідомила під час презентації збірки оповідань "Терикони під літаком" у Львові.

У презентації взяли участь Світлана Єременко, авторка книги "Терикони під літаком"; Володимир Шовкошитний, директор видавництва "Український пріоритет"; Микола Шимчук, художник; Тетяна Вергелес, головний редактор ІА "ZIK"; Ірина Штогрин, журналіст «Радіо «Свобода»; Ярослав Кендзьор, громадський діяч, народний депутат VI скликання.
Жоден президент, уряд і парламент не працювали, аби Донбас став українським - такий висновок випливає з книги Світлани Єременко.
Збірка оповідань «Терикони під літаком» Світлани Єременко нещодавно здобула першу премію в конкурсі «Літературні відкриття року», яку присуджують за найкращий дебют у прозі.
До книжки Світлани Єременко увійшли твори, опубліковані протягом останніх років у журналах «Київ», «Дніпро», «Березіль», в «Українській літературній газеті», «Літературній Україні», антології сучасного українського оповідання «Похід через засніжений перевал». Її оповідання відразу були помічені критикою, і в різних виданнях з'явились розлогі рецензії на творчість письменниці. 
Журнал «Forbes Україна» (15 березня 2016 року) анонсував «Терикони під літаком» Світлани Єременко серед п'ятьох літературних новинок сезону, якими варто поповнити бібліотеку, поряд з новими роботами Чака Поланіка, Мішеля Уельбека, Маріо Вайгас Льйоси та Діни Рубіної.
«Нас усіх можна привітати з прибуттям до літературного цеху соціального жанру непересічної авторки», -  написав у «Дзеркалі тижня» (18 березня 2016 року) відомий літературний критик Ігор Бондар-Терещенко.
Провідною темою Світлани Єременко є проблеми людини в сучасному українському суспільстві:«Мені цікаво досліджувати людину. Цікаво зрозуміти, чому в тих чи інших ситуаціях людина вчиняє саме так, а не інакше, якими чинниками - моральними, психологічними - вона керується». Особливу увагу письменниця приділяє проблемам жінки. У її творах жінка постає ніжною й пристрасною та водночас активною і вольовою особистістю, яка вміє відстоювати свої принципи.
Оповідання Світлани Єременко захоплюють динамічним сюжетом, який тримає в напрузі, вишуканими сценами, психологізмом. Герої творів настільки життєві, що в читача мимоволі виникає асоціація із собою, своїми власними переживаннями. А зазвичай відкриті фінали оповідань змушують його, всупереч очікуваній банальній розв'язці, замислюватися над філософією буття.
«...Ніби хтось, похапцем збираючи найнеобхідніше, залишив у покинутій хаті фотоальбом. Ця хата - Донецьк. Цей фотоальбом - розмаїття доль і облич, в якому хоча б на одній зі світлин читач обов'язково впізнає себе... Історія країни - в історіях про... кохання, гідність, зраду, віру, любов до батьківщини. Загальне і загальнолюдське, що виростає з приватного й особистого. З тих маленьких трагедій і великих злетів, котрі роблять людину загартованою і непереможною», - так коротко, але влучно охарактеризувала книгу Світлани Єременко «Терикони під літаком» письменниця Ірен Роздобудько.

Про автора
Світлана Єременко - журналістка, редакторка, медійний експерт, виконавчий директор Інституту демократії імені Пилипа Орлика. Закінчила факультет журналістики Київського державного університету ім. Т. Шевченка. Журналістську діяльність починала в донецькій обласній молодіжній газеті.  Була співзасновником та членом редколегії першої незалежної газети на Донеччині «Східний часопис». 1995 року стала співзасновником і головним редактором інформаційно-аналітичного журналу «Схід».  З 2005-го - головний редактор журналу «Аспекти самоврядування» Фундації «Україна - США» (м. Київ). З 2012-го - медійний експерт, керівник проекту з моніторингу регіональних ЗМІ, виконавчий директор Інституту демократії ім. Пилипа Орлика. Світлана Єременко - співзасновник Донецької обласної громадської організації журналістів «Донецький прес-клуб». З 2007-го -  керівник Національного прес-клубу реформ (м. Київ).